PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33964}

Końcowe odliczanie

The Final Countdown
6,6 3 271
ocen
6,6 10 1 3271
Końcowe odliczanie
powrót do forum filmu Końcowe odliczanie

Czy to sa dwa inne filmy czy co? Widzialem ten obraz wiele razy i zawsze jako "Jeszcze raz Pearl Harbour". A tu zadnej chocby najmniejszej wzmianki o alternatywnych tytulach??

Mazin82

To ten sam film. W latach osiemdziesiątych ub. wieku krążył u nas na kasetach VHS pod tytułem "Jeszcze raz Pearl Harbour", z tym, że nie pamiętam, czy film był w oficjalnej dystrybucji, czy, jak wiele innych, został przetłumaczony i dostał wersję lektorską w jakimś małym studio, gdzie często nadawano tytuły kierując się zasadami "wielkiej improwizacji", po to, by film "chwycił"...

mirekkinomaniak

ja właśnie obejrzałem niedawno na TVP 1pod nazwą "jeszcze raz pearl harbor", chciałem zobaczyć co tu wypisali, i trafiłem tutaj.
bez sensu zmiana tytułu...

ocenił(a) film na 9
Rafi_1996

debilizm

mc_aural

film sie nazywa The Final Countdown http://www.filmweb.pl/film/Końcowe+odliczanie-1980-33964

ocenił(a) film na 7
mirekkinomaniak

właśnie dzisiaj na polsacie też obejrzałem go pod tytułem "Jeszcze raz Pearl Harbor"; ciągle swobodna twórczość, jeśli chodzi o tłumaczenia tytułów

chemas

Ja też. Ale co do tytułu to "jeszcze raz pearl harbor" nic nie ma wspólnego z tym filmem bo nie doszło do starcia flot.

ocenił(a) film na 6
SZYZLO

nawet w tytule oryginalnym niema powiązania z Pearl Harbor

ocenił(a) film na 6
Mazin82

Tak, tak, zgadza się, pod takim właśnie tytułem emitowany był lata temu na TVP1. Nie pierwsza to zmiana tytułu na FilmWebie. "Wrzask" (1978) Skolimowskiego jest "Krzykiem", "Chłopcy z Brazylii" (1978) są "Synami III Rzeszy", "Właściciel lombardu" (1964) Lumeta - "Lombardzistą", "Pod Zwrotnikiem Koziorożca" (1949) Hitchcocka - "Poniżej Zwrotnika Koziorożca". Nie wiem, po co te zmiany z zakorzenionymi tytułami...

ocenił(a) film na 8
mulholland_2

Ale Final Coundtown to w przetłumaczeniu jest przecież Końcowe odliczanie......to TVP miało źle podany tytuł.....W CDA też jak się wpisuje ten tytuł to normalnie wyskakuje a nie żadne jeszcze raz Pearl Harbor

ocenił(a) film na 8
trancer87gdansk

2023 rok Red Carpet Tv - film pod tytułem „Końcowe odliczanie”, a lektor na początku powiedział: "Jeszcze raz Pearl Harbor".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones