PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9363}
6,2 2 919
ocen
6,2 10 1 2919
5,3 3
oceny krytyków
Saturn 3
powrót do forum filmu Saturn 3

Ziemia

ocenił(a) film na 6

Czy ktoś zwrócił uwagę na wygląd globu w końcowych ujęciach?

ocenił(a) film na 7
kotek38

Chodzi Ci o to, że glob był płaski? No niestety, jak patrzysz na arbuza, to z odległości również może wydawać się płaski, dopiero jak go weźmiesz w ręce, to widać, że jest trójwymiarowy.

ocenił(a) film na 6
Artanis

Szkoda, że oglądałem ten film dość dawno i zapomniałem już o co chodziło. Ale wydaje mi się, że ten glob pokazany jako ziemski wygląda zupełnie inaczej niż ten, który znamy ze zdjęć - tam były chyba zupełnie inne zarysy na powierzchni. Może o to mi chodziło.

ocenił(a) film na 5
kotek38

@kotek38 właśnie oglądam i zrobiłem sobie "klatkę stop" na tej Ziemi. Jest okrągła i dziwnie oświetlona od góry i z dołu. Przez środek idzie ciemny pas. A na jego tle dziwnie chmury, układające się w różne kształty. Te "chmury" na logikę to powinny być światła miast, które faktycznie nie układają się w kształty kontynentów.

We wcześniejszych ujęciach Alex i Adam rzucają do siebie nadmuchiwany globus-piłkę a tam kontynenty są takie same jak teraz tylko że łączą je przez morza żółte szerokie pasy.

ocenił(a) film na 6
Mistrzu-1

Czyli coś jednak jest nie tak. Ja miałem chyba wrażenie, że na tej Ziemi nie widać naszych kontynentów czyli to wcale nie jest Ziemia ale coś zupełnie innego przedstawianego jako Ziemia.

ocenił(a) film na 5
kotek38

@kotek38 dokładnie tak! Wyglądała jak nie nasza Ziemia widziana z kosmosu.

kotek38

Kontynenty nie przypominają tych, które znamy, ale rękę dałabym sobie uciąć, że to nasza Ziemia z częściowo zatopionymi lądami. Zwróćcie uwagę, że nie ma tam czap lodowych, jedynie woda. Pasowałoby to też do jednego z wątków, a mianowicie tego, że Adam i Alex zajmują się produkcją żywności dla mieszkańców Ziemi, Benson natomiast kilkukrotnie wspomina, że ludzie cierpią tam głód. Ma to sens jeżeli większość lądów znalazła się pod wodą.

ocenił(a) film na 6
Saygonky

To ciekawe, co piszesz. Widać, że przy uważnym oglądaniu i analizowaniu można dojść do ciekawych wniosków.

Mistrzu-1

na tym globusie brakuje m. in. płw. kalifornijskiego i pozostałości po płw. sunda, czyli dzisiejszej tajlandii, indonezji itd.

Mistrzu-1

na tym globusie brakuje m. in. płw. kalifornijskiego i pozostałości po płw. sunda, czyli dzisiejszej tajlandii, indonezji itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones