PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647202}

Wielki Liberace

Behind the Candelabra
6,5 15 296
ocen
6,5 10 1 15296
7,0 23
oceny krytyków
Wielki Liberace
powrót do forum filmu Wielki Liberace

znakomite role

ocenił(a) film na 8

Najpierw zobaczyłam kompletny kicz a potem idealnie w nim skomponowanego bożyszcze kobiet, wielkiego amanta (podstarzałego) Michaela Douglasa w roli stuprocentowego geja. Aż mnie zatkało. Reszta byłaby tłem dla tej kreacji, gdyby nie pojawił się dr Jack Startz. Jego ściągnięta licznymi operacjami ze szparkami w oczodołach twarz doskonale odzwierciedlała charakter postaci. Tu szczęka opadła mi po raz drugi.
Oczywiście, że blichtr, pustaka emocjonalna i egzystencjalna, itd., ale tak wygląda życie wielu "gwiazd". Film barwny, dobry obraz i świetna gra aktorska.

ocenił(a) film na 8
Beatrix_fw

Lepiej bym nie napisał ale żeby było także cosik mojego to pozwolę sobie zacytować skrawek dialogu dwóch kochanków, który zwrócił szczególnie moją uwagę: ... znaczna część ludzkiego ciała nie jest ohydna - wszystko jest dziełem Boga - niektórych części Bóg nie przeznaczył do pewnych spraw. Kicz tak potwornie kiczowaty, że aż piękny. Świetny film, świetnie zagrany - 8/10 !!!

ocenił(a) film na 7
Szpila_1308

Takiego Douglasa nawet sobie nie wyobrażałem. Kreacja, fantastyczna kreacja. Stwórca wszechświata wyraźnie go lubi:
wygrana z rakiem gardła i ... taki scenariusz. Good night, and good luck, esforty.
7/10

ocenił(a) film na 8
esforty

YES ! YES !! YES !!! - ALE DLACZEGO TYLKO 7 !?

ocenił(a) film na 7
Szpila_1308

Jedna ,,* " różni nas w poziomie osiągniętej satysfakcji z seansu, zatem ta, myślę, jest porównywalna.
A jeśli miałbym coś wytknąć całości, to mnie nieco zdumiało, że Soderbergh ze swoją filmową wyobraźnią, tu wyraźnie tejże wyobraźni pozwolił wywiesić <białą flagę> i zrobił biografię bardzo mainstreamową, w gruncie rzeczy. I gdyby nie bohater tego wątku, p. Douglas, rzecz zapewne posypałaby się. Ukłony, esforty.

ocenił(a) film na 7
esforty

Film jest dobry (aktorsko nawet bardzo dobry), ale jest jednak przekalkowany. Soderbergh mało dał od siebie. Iluminacje kiczu, barwny główny bohater i muzyka (nie zapominajmy o muzyce) odgrywaja w filmie najważniejszą rolę. Soderbergh trochę poniżej poziomu. Reszta zupełnie dobra. Moja ocena 7,20, ale moge dac tylko 7.

alpinos

Ja dałbym 6,78

Beatrix_fw

rola roba lowea rozwalila mnie na łopatki

użytkownik usunięty
Beatrix_fw

https://www.youtube.com/watch?v=LM_2vt54AiM Rob Lowe opowiada o swojej roli.

Uwielbiam Roba Lowe'a. To mega przystojny aktor i jest naprawdę bardzo zdolny. Szkoda ,ze tak mało dostaje poważnych ról do zagrania. Może to z powodu jego nieziemskiej urody

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones